ALLEN BRADLEY MPL-A310P-MJ24AA AC Servo Motor USED
Sold
Description
Part No. 7031-00-4404
Series A
5000 RPM Max Speed
0.73 kW
230 Volt
3 Phase
0-333 Hz
Brake: 24 VDC, 0.50 Amps DC, 4.18/37 Nm/Lb In
1 5/8" Shaft Length
40.8 mm Shaft Diameter